"הדרישה הגדולה ביותר של בית-ספר היא שכל אדם יהיה כן עם עצמו. כדי לעשות זאת יש להקריב את שאינו רלוונטי."

רוברט ברטון

בית הספר

 

בית הספר נקרא Fellowship of Friends והינו ארגון ללא מטרות רווח. בית הספר נוסד במסורת הדרך הרביעית על ידי רוברט ארל ברטון בראשון לינואר 1970, באזור המפרץ של סן-פרנסיסקו. החזון של ה- Fellowship מהיווסדו היה ונותר לייסד בית ספר מעשי שיהיה זמין לכל אדם המעוניין בעבודה רוחנית של התעוררות.

 

ברביעי ביולי 1971, רכש ה- Fellowship שטח אדמה למרגלות הרי הסיירה שכיום נקרא ‘אפולו’. במשך חמש השנים הבאות התמקדו מאמציו של רוברט ברטון בביסוס רשת מרכזים ברחבי קליפורניה, ובפיתוחו של שטח האדמה כדי שישמש במקום מפלט רוחני מרכזי של חברי ה- Fellowship לצורך מיקוד מאמציהם הפנימיים והחיצוניים.

 

באמצע שנות ה-70 היו ל- Fellowship מרכזים לכל אורך קו החוף המערבי –מסיאטל ועד לסן-דייגו וכן בהוואי. ככל שמספר החברים גדל, התחזקה גם עוצמת המאמצים באפולו ובארגון כולו. בשנת 1976 התקבלה ההחלטה להקים מרכזים בכל ארצות הברית ובקנדה ומייד לאחר מכן גם במערב אירופה. קרוב לעשרים מרכזים נוספים נוסדו, ומספר החברים גדל בצורה דרמטית. זרימה זו של חברים חדשים העשירה מאוד את העבודה הרוחנית האישית ותרמה להתפתחותה של ה- Fellowship.

 

מרכזים הוקמו לבסוף באסיה, באוסטרליה, במרכז ובדרום אמריקה, ולאחר נפילת חומת ברלין גם ברוסיה ובמזרח אירופה. לאור גדילתם והתפתחותם של מרכזים אלה, החברים עוּדְדוּ לנסוע בעולם כדי למסור את הלימוד לחברים חדשים וללמוד רעיונות הקשורים ללימוד ואת האמנויות. אפולו, שתפקדה כמרכז הראשי, זכתה למבקרים מכל רחבי העולם ועזרה להדרכת החברים בליבו של הלימוד וביישומו ברגעים הפשוטים של החיים היומיומיים. חברים שביקרו ובילו זמן באפולו חזרו למרכזיהם עם כוחות ועם תובנות מחודשים בנוגע לעבודתם האישית ולחיים במרכז שלהם.

 

ה- Fellowship מונה כיום כ-2000 חברים בלמעלה מ-60 מרכזים ביותר מ-40 מדינות ברחבי העולם. לצד מטרתו להפוך את הלימוד והתרגולים הרוחניים שלו לזמינים בכל רחבי העולם, הגדילה במגוון חבריו, הפך את ה- Fellowship לארגון רוחני בינלאומי המכיר בכל המסורות האזוטריות הקודמות לאורך היסטוריה ולומד אותן.

 

אפולו, ליבה של ה- Fellowship

המרכז הרוחני הראשי של ה- Fellowship ממוקם למרגלות הרי הסיירה נבאדה בצפון קליפורניה ונקרא ‘אפולו’. השטח כולל כ- 4500 דונם של אחו ויערות אורן, והוא מעוטר בנקודת תצפית המשקיפה מערבה על עמק סקראמנטו ומזרחה על הרי הסיירה המושלגים. במשך יותר משלושים שנה עיבדו החברים את האדמה הזו, ובהדרגה הפכו את פני הקרקע הפראיים של הטבע למרכז של פעילות רוחנית בו עבודה מודעת ומחויבות הדדית מניבים הישגים פנימיים וחיצונים.

Leonardo

כבר מראשית דרכו הבין ה- Fellowship כי סידורם המכוון של רשמים מביא להעצמת העבודה הפנימית. דבר זה הפך למאפיין של עבודתו הרוחנית ולרף של סטנדרטים ליופי שאפולו משרה על החברים בכל יום. באמצעות ההתמקדות באיכויות השונות של רשמים לומדים החברים כיצד לשאוב השראה מכל מצב, ולזהות את הנשמה הבלתי נתפסת בחוויה היומיומית שלהם. החברים מעדנים ומשלימים את הרגע על ידי נוכחות למה שכל רגע דורש.

 

 

 

חברי ה- Fellowship מוצאים כי קצב החיים באפולו הוא גם אינטנסיבי וגם שליו, גם ממריץ וגם מרגיע. בתפקידה כליבה של ה- Fellowship, אפולו משמשת כמקור השראה עיקרי, בלמדה את חשיבותה של אמנות הנוכחות הנשגבת בכל רגע ורגע.

 

מרכזים בעולם

ה- Fellowship of Friends היא הן בינלאומית והן רב-תרבותית. מטרתו העיקרית של כל אחד מהמרכזים היא לטפח סביבה בה יוכלו החברים להתמיד רגע אחר רגע בעבודת הנוכחות לחייהם. הפעילויות המוצעות כוללות פגישות שבועיות, ערבי קריאה מעוררי השראה, קונצרטים קלאסיים, וארוחות רשמיות.

 

כל מרכזי ה-Fellowship מציעים פגישת מבוא ללא תשלום, אשר במהלכה תוכלו ללמוד יותר על עבודת ההתעוררות ולפגוש חברים ב-Fellowship . לאחר הנוכחות בפגישת המבוא ניתן להצטרף, למרות שאין שום מחויבות לכך.

 

פגישות ואירועים מקומיים ואזוריים נקבעים מידי שנה כדי לאפשר לחברים להיפגש ולהעצים את תרגולם ותובנותיהן האישיות בנוגע להתעוררות. חברים במרכזים מרוחקים עושים מאמצים קבועים לבקר באפולו, ליבה של ה-Fellowship . באמצעות השתתפות תקופתית בחיים היומיומיים של אפולו רוכשים החברים הבנה עמוקה יותר של חווית הנוכחות ותמונה רחבה יותר של ה-Fellowship בכללותה.

 

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים או הצטרפות למרכז תל-אביב.